Turkkilainen van
- historia
- rodun kuvaus
- värigenetiikkaa
- standardi
Kasvatus
- kasvattaja
- pennut
- pentueet
- suunnitelmat
Kissat
- Mikke
- Mimosa
- Miro
- Miska
- kotikissat
Näyttelyt
- tuloksia
- tulevia
Kuvat
- kuvagalleria
- vesileikit
- pukeutuminen
- Heikki Siltalan kissanäyttelykuvia
Linkit
- kissajärjestöjä
- kotisivuja
- kissatarvikkeita
English section
- about me
- my cats
- breeding
- contact
- links

 

Näyttelytuloksia

 

Miken (FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek) näyttelytulokset

# Näyttely Luokka Tuomari Näyttelytulos Kuva
1
1.8.2004 Helsinki, SUROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Raymond Saetre
EX1
2
21.8.2004 Vantaa, RUROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Bjarne Wikström
EX1
3
3.10.2004 Porvoo, Alfa Felis
12 Pennut 3-6 kuukautta
Fabrice Calmés
EX3
-
4
16.10.2004 Vantaa, URK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Catherine B Costes
EX1 BIV NOM
5
17.10.2004 Vantaa, URK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Kristiina Rautio
EX1
-
6
4.12.2004 Helsinki, POROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Alva Uddin
EX1 BIV
7
5.12.2004 Helsinki, POROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Per Hilfling-Olesen
EX2
-
8
19.2.2005 Jyväskylä, Kes-Kis
9 Avoin
Elena Zagorskaya
EX2
9
20.2.2005 Jyväskylä, Kes-Kis
9 Avoin
Tellervo Kass
EX1 CAC
10
5.3.2005 Vaasa, Poh-Kis
9 Avoin
Stephe Bruin
EX1 CAC
11
6.3.2005 Vaasa, Poh-Kis
9 Avoin
Laura Burani
EX1 -
-
12
24.4.2005 Helsinki, RUROK
9 Avoin
Bjarne Wikström
EX1 CAC CH BIV
13
22.5.2005 Hyvinkää, ERY-SYD
7 Champion
Marek Chadaj
EX1 CACIB BIV
-
14
18.6.2005 Jämsä, Kes-Kis
7 Champion
Gina Grob
EX1 CACIB
15
13.8.2005 Tallinna, Felix
7 Champion
Kvetoslava Mahelkova
EX2
-
16
14.8.2005 Tallinna, Felix
7 Champion
Fabrice Calmés
EX1 CACIB IC
17
17.9.2005 Kuopio, ISROK
5 International Champion
Pia Nyman
EX1 CAGCIB
18
2.10.2005 Porvoo, Alfa Felis
5 International Champion
Anne-Gro Edström
EX1 CAGCIB
19
15.10.2005 Tallinna, Felix
5 International Champion
Alfred Wittich
EX1 CAGCIB BIV
-
20
16.10.2005 Tallinna, Felix
5 International Champion
Louis Coste
EX1 CAGCIB BIV
-
21
30.10.2005 Järvenpää, SUROK
5 International Champion
Britt-Maria Johansson
EX1 CAGCIB
22
3.12.2005 Riika, Selena
5 International Champion
Regina Zakaitiene
EX1 CAGCIB GIC
-
23
4.12.2005 Riika, Selena
3 Grand International Champion
Lone Lund
EX1 CACE
-
24
6.1.2006 Helsinki, SUROK
3 Grand International Champion
Jörgen Frithiof
EX1 CACE
25
11.2.2006 Jyväskylä, Kes-Kis
3 Grand International Champion
Marie Westerlund
EX1 CACE
26
25.2.2006 Tallinna, Felix
3 Grand International Champion
Svetlana Stoliarova
EX1 CACE NOM
-
27
26.2.2006 Tallinna, Felix
3 Grand International Champion
Kristiina Rautio
EX1 CACE
-
28
2.4.2006 Helsinki, RUROK
3 Grand International Champion
Henry Hornell
EX1 CACE
29
21.5.2006 Tampere, PIROK
3 Grand International Champion
Minna Krogh
EX1 CACE
30
17.6.2006 Jämsä, Kes-Kis
3 Grand International Champion
Jörgen Frithiof
EX1 -
31
29.7.2006 Helsinki, SUROK
3 Grand International Champion
Veikko Saarela
EX1 CACE
32
30.7.2006 Helsinki, SUROK
3 Grand International Champion
Charles Spijker
EX1 CACE EC
33
19.8.2006 Vantaa, RUROK
1 European Champion
Tellervo Kass
HP BIV
34
20.8.2006 Vantaa, RUROK
1 European Champion
Bjarne Wikström
HP
-
35
7.10.2006 Vantaa, URK
1 European Champion
Marek Chadaj
HP NOM
36
28.1.2007 Lahti, SUROK
1 European Champion
Bjarne Wikström
HP BIV NOM
37
10.3.2007 Seinäjoki, Poh-Kis
1 European Champion
Tatjana Malgaj-Beccari
HP
38
22.4.2007 Helsinki, RUROK
1 European Champion
Aase Nissen
HP
39
20.5.2007 Tampere, PIROK
1 European Champion
Kristiina Rautio
HP BIV
40
3.6.2007 Hyvinkää, ERY-SYD
1 European Champion
Bette Lind
HP
41
30.6.2007 Jyväskylä, Kes-Kis
1 European Champion
Henry Hornell
HP
42
29.7.2007 Helsinki, SUROK
1 European Champion
Dorte Kaae
HP BIV
43
25.8.2007 Vantaa, RUROK
1 European Champion
Veikko Saarela
HP
44
29.9.2007 Porvoo, Alfa-Felis
1 European Champion
Elena Zagorskaya
HP BIV
45
20.10.2007 Vantaa, URK
1 European Champion
Bjarne Wikström
HP BIV NOM
46
10.11.2007 Forssa, ERY-SYD
1 European Champion
Bjarne Wikström
HP BIV
47
24.11.2007 Turku, TUROK
1 European Champion
Tellervo Kass
HP
48
20.1.2008 Helsinki, SUROK
1 European Champion
G. Laskowska-Malaga
HP BIV
49
22.3.2008 Turku, TUROK
1 European Champion
Alexey Shchukin
HP BIV NOM
50
26.4.2008 Helsinki, RUROK
1 European Champion
A. Paloluoma-Sundholm
HP NOM
51
27.4.2008 Helsinki, RUROK
1 European Champion
Elena Zagorskaya
HP BIV
52
18.5.2008 Tampere, PIROK
1 European Champion
Tellervo Kass
HP BIV NOM
53
14.6.2008 Jämsä, Kes-Kis
10 Kastraatti
Elena Zagorskaya
EX1 CAP
54
15.6.2008 Jämsä, Kes-Kis
10 Kastraatti
Tellervo Kass
EX1 CAP NOM
-
55
28.6.2008 Siilinjärvi, ISROK
10 Kastraatti
T. Kass / Y. Roca-Folch
EX1 CAP PR
56
2.8.2008 Helsinki, SUROK
8 Premior
Alessandro Di Chio
EX1 CAPIB
57
3.8.2008 Helsinki, SUROK
8 Premior
Jörgen Billing
EX1 CAPIB
58
9.8.2008 Tallinna, FELIX
8 Premior
Svetlana Stoliarova
EX1 CAPIB IP
-
59
10.8.2008 Tallinna, FELIX
6 International Premior
Fabrice Calmés
EX1 CAGPIB
-
60
23.8.2008 Vantaa, RUROK
6 International Premior
Olga Komissarova
EX1 CAGPIB
-
61
24.8.2008 Vantaa, RUROK
6 International Premior
Hanne-Sofie Sneum
EX1 CAGPIB
-
62
4.10.2008 Tampere, PIROK
6 International Premior
Annette Sjödin
EX1 CAGPIB
63
11.10.2008 Helsinki, ERY-SYD
6 International Premior
Marie Westerlund
EX1 CAGPIB
64
23.11.2008 Turku, TUROK
6 International Premior
Aase Nissen
EX1 CAGPIB NOM
65
24.1.2009 Lahti, SUROK
6 International Premior
Britt-Maria Johansson
EX1 CAGPIB NOM
-
66
4.4.2009 Helsinki, URK
6 International Premior
Kristiina Rautio
EX1 CAGPIB GIP NOM BIS
67
25.4.2009 Vantaa, RUROK
4 Grand International Premior
Joëlle Monney Pillonel
EX1 CAPS
68
17.5.2009 Tampere, PIROK
4 Grand International Premior
Lene Glem
EX1 CAPS
69
7.6.2009 Hyvinkää, ERY-SYD
4 Grand International Premior
Bette Lind
EX1 CAPS
-
70
2.8.2009 Helsinki, SUROK
4 Grand International Premior
Kristiina Rautio
EX1 CAPS BIV NOM
71
15.8.2009 Tallinna, FELIX
4 Grand International Premior
Karl Preiss
EX1 CAPS
-
72
16.8.2009 Tallinna, FELIX
4 Grand International Premior
Martin Šanda
EX1 CAPS NOM
-
73
22.8.2009 Vantaa, RUROK
4 Grand International Premior
Bjarne Wikström
EX1 CAPS
-
74
26.9.2009 Tampere, PIROK
4 Grand International Premior
Pia Nyman
EX1 CAPS
75
4.10.2009 Porvoo, Alfa-Felis
Alter 3-ring TICA-show 1. (LH), 1. (LH), 2 (AB)
76
28.11.2009 Helsinki, ERY-SYD
4 Grand International Premior
Sebastian Pruchniak
EX1 CAPS
77
29.11.2009 Helsinki, ERY-SYD
4 Grand International Premior
Marjatta Koskenkangas
EX1 CAPS
-
78
9.1.2010 Helsinki, SUROK
4 Grand International Premior
Lena Nordström
EX1 CAPS SP
79
10.1.2010 Helsinki, SUROK
2 Supreme Premior
Annelie Persson
HP NOM
80
27.3.2010 Turku, TUROK
2 Supreme Premior
Bette Lind
HP
-
81
4.4.2010 Riihimäki, FINTICAt
Alter 3-ring TICA-show 2. (AB), 4. (LH), 5. (AB)
82
24.4.2010 Helsinki, RUROK
2 Supreme Premior
Marjatta Koskenkangas
HP
83
6.6.2010 Hyvinkää, ERY-SYD
2 Supreme Premior
Kristiina Rautio
HP
84
13.6.2010 Jämsä, Kes-Kis
2 Supreme Premior
Anne-Gro Edström
HP
85
31.7.2010 Helsinki, SUROK
2 Supreme Premior
Eric Reijers
HP
86
29.8.2010 Vantaa, FINTICAt
Alter 5-ring TICA-show 1., 2., 4. (LH), 5., 8.  
87
2.10.2010 Porvoo, Alfa-Felis
Alter 3-ring TICA-show 1., 1. (LH)., 4.  
88
3.10.2010 Porvoo, Alfa-Felis
Alter 3-ring TICA-show 1., 1., 1. (LH)  
89
8.1.2011 Lahti, FINTICAt
Alter 5-ring TICA-show 3., 3. (LH), 5.  
90
9.1.2011 Lahti, FINTICAt
Alter 5-ring TICA-show 2. (LH), 4., 5. (LH)  
91
23.4.2011 Helsinki, RUROK
2 Supreme Premior
Robert Lubrano
HP  
92
24.4.2011 Helsinki, RUROK
2 Supreme Premior
Marjatta Koskenkangas
HP  
93
14.5.2011 Tampere, PIROK
2 Supreme Premior
Sebastian Pruchniak
HP  
94
18.6.2011 Alingsås, ELK
2 Supreme Premior
Albert Kurkowski
HP  
95
30.7.2011 Helsinki, SUROK
2 Supreme Premior
Sarah Johnson
HP NOM  
96
31.7.2011 Helsinki, SUROK
2 Supreme Premior
Anne Veland
HP  
97
28.8.2011 Vantaa, RUROK
2 Supreme Premior
Joelle Monney Pillonel
HP NOM  
98
3.9.2011 Tampere, PIROK
2 Supreme Premior
Lene Glem
HP  
99
17.9.2011 Helsinki, FINTICAt
Alter 4-ring TICA-show 1., 1., 3., 3. (LH)  
100
18.9.2011 Helsinki, FINTICAt
Alter 4-ring TICA-show 1., 1. (LH), 4.  
101
9.10.2011 Jyväskylä, Kes-Kis
2 Supreme Premior
Minna Krogh
HP  
102
12.11.2011 Lohja, Alfa-Felis
Alter 4-ring TICA-show 2., 4. (LH), 5.  
103
13.11.2011 Lohja, Alfa-Felis
Alter 4-ring TICA-show 1., 4., 4. (LH)  
104
19.11.2011 Helsinki, ERY-SYD
2 Supreme Premior
Steven Jones
HP NOM  
105
20.11.2011 Helsinki, ERY-SYD
2 Supreme Premior
Bette Lind
HP NOM  
106
10.12.2011 Vantaa, URK
2 Supreme Premior   HP  
107
11.12.2011 Vantaa, URK
2 Supreme Premior   HP BIV  
108
3.3.2012 Kirkkonummi, URK
2 Supreme Premior   HP  
109
24.3.2012 Helsinki, FinTICAt
Alter 6-ring TICA-show 4., 4. (LH)  
110
25.3.2012 Helsinki, FinTICAt
Alter 6-ring TICA-show 4. (LH), 4. (LH), 5.  
111
28.4.2012 Helsinki, RUROK
2 Supreme Premior   HP  
112
19.5.2012 Tampere, PIROK
2 Supreme Premior   HP  
113
29.7.2012 Espoo, SUROK
2 Supreme Premior
Minna Krogh
HP NOM BIS  

Lyhenteiden selitykset: EX - erinomainen (excellent), BIV - värin paras (best in variety), NOM - tuomarin paras (nominated for best in show)
HP - kunniamaininta (prize of honour), BIS - kategorian paras (best in show)
Tittelit: CH - Champion, IC - International Champion, GIC - Grand International Champion, EC - European Champion, PR - Premior, IP - International Premior, GIP - Grand International Premior, SP - Supreme Premior
Sertit: CAC - avoimen luokan serti, CACIB - Champion-luokan serti, CAGCIB - International Champion -luokan serti, CACE - Grand International Champion -luokan serti
,
CAP kastraattiluokan serti, CAPIB - Premior-luokan serti, CAGPIB - International Premior -luokan serti, CAPS - Grand International Premior -luokan serti

 

Miken siitostulokset

Näyttely Jälkeläiset Luokka Tulos Pisteet Sijoitus
29.7.2007 Helsinki, SUROK
IC Cesmes Adile Aysun (TUV d 62)
Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Cesmes Belma (TUV d 62)
Cesmes Altinay Aramis (TUV d 62)

5 F
11 F
11 F
10 M
EX1 CAGCIB
EX1
EX2
EX1 CAP
91,75 4/5

25.8.2007 Vantaa, RUROK

IC Cesmes Adile Aysun (TUV d 62)
Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Semiramisin Ak Defne (TUV f 62)
5 F
11 F
11 F
EX1 CAGCIB BIV NOM
EX1
EX1
96,67 4
20.10.2007 Vantaa, URK
GIC Cesmes Adile Aysun (TUV d 62)
Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Semiramisin Ak Defne (TUV f 62)
3 F
9 F
11 F
EX1 CACE
EX1 CAC NOM
EX1
99,00 2/4
22.3.2008 Turku, TUROK
IC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Cesmes Cahit (TUV d 62)
Cesmes Cadi (TUV d 62)
5 F
12 M
12 F
EX1 CAGCIB
EX1
EX1
92,00 3/3
27.4.2008 Helsinki, RUROK
IC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Semiramisin Ak Defne (TUV f 62)
Cesmes Cadi (TUV d 62)
5 F
9 F
12 F
EX1 CAGCIB
EX1 CAC
EX1
93,00 4
24.8.2008 Vantaa, RUROK
GIC Cesmes Adile Aysun (TUV d 62)
Cesmes Cadi (TUV d 62)
Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)
3 F
11 F
12 M
EX1 CACE
EX1
EX1
92,33 4/5
11.10.2008 Helsinki, ERY-SYD
GIC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Cesmes Cadi (TUV d 62)
Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)

3 F
9 F
11 M
EX1 CACE
EX1 CAC
EX1
93,33 2/2
24.1.2009 Lahti, SUROK
GIC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
Cesmes Cadi (TUV d 62)
Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)
3 F
9 F
11 M
EX1 CACS
EX1 CAC
EX1
93,33 5/5
4.4.2009 Helsinki, URK
GIC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
CH Cesmes Cadi (TUV d 62)
Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)
3 F
7 F
9 M
EX1 CACS NOM BIS
EX1 CACIB
EX1 CAC
106,00 1/5
25.4.2009 Vantaa, RUROK
GIC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
CH Cesmes Cadi (TUV d 62)
Cesmes Cahit (TUV d 62)
Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)
3 F
7 F
9 M
9 M
EX1 CACS BIV
EX1 CACIB
EX1 CAC
EX1 CAC CH
95,25 1/1
2.8.2009 Helsinki, SUROK
SC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
IC Cesmes Cadi (TUV d 62)
CH Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)
1 F
5 F
7 M
HP NOM
EX1 CAGCIB
EX1 CACIB NOM
105,33 1/6
22.8.2009 Vantaa, RUROK
SC Cesmes Bouquet (TUV d 62)
IC Cesmes Cadi (TUV d 62)
IC Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n 62)
Cesmes Cahit (TUV d 62)
1 F
5 F
5 M
9 M
HP NOM
EX1 CAGCIB
EX1 CAGCIB
EX3
97,50 3

 

Mimosan (FIN*Cesmes Adile Aysun) näyttelytulokset

# Näyttely Luokka Tuomari Tulos Kuva
1
1.4.2006 Helsinki, RUROK
12 Pennut
Veikko Saarela
EX1 BIV
2
21.5.2006 Tampere, PIROK
12 Pennut
Minna Krogh
EX1
3
4.6.2006 Hyvinkää, ERY-SYD
11 Nuoret
Flavia Capra
EX1
4
18.6.2006 Jämsä, Kes-Kis
11 Nuoret
Tellervo Kass
EX1
5
30.7.2006 Helsinki, SUROK
11 Nuoret
Charles Spijker
EX1
6
20.8.2006 Vantaa, RUROK
11 Nuoret
Bjarne Wikström
EX1 BIV NOM
-
7
3.9.2006 Hämeenlinna, PIROK
11 Nuoret
Annelie Persson
EX1
8
30.9.2006 Porvoo, Alfa-Felis
9 Avoin
Ulrika Olsson
EX1 CAC BIV NOM
9
1.10.2006 Porvoo, Alfa-Felis
9 Avoin
Kristiina Rautio
EX1 CAC
10
7.10.2006 Vantaa, URK
9 Avoin
Marek Chadaj
EX1 CAC CH
11
8.10.2006 Vantaa, URK
7 Champion
Pia Nyman
EX1 CACIB NOM
-
12
25.11.2006 Turku, TUROK
7 Champion
Lena Nordström
EX1 CACIB
13
2.12.2006 Riika, Selena
7 Champion
Kristiina Rautio
EX1 CACIB IC
-
14
3.12.2006 Riika, Selena
5 International Champion
Fabrice Calmés
EX1 CAGCIB
-
15
28.1.2007 Lahti, SUROK
5 International Champion
Bjarne Wickström
EX1 CAGCIB
16
10.3.2007 Seinäjoki, Poh-Kis
5 International Champion
Tatjana Malgaj-Beccari
EX1 CAGCIB
17
24.3.2007 Turku, TUROK
5 International Champion
G. Laskowska-Malaga
EX1 CAGCIB
18
3.6.2007 Hyvinkää, ERY-SYD
5 International Champion
Bette Lind
EX1 CAGCIB BIV
19
30.6.2007 Jyväskylä, Kes-Kis
5 International Champion
Henry Hornell
EX1 CAGCIB
20
29.7.2007 Helsinki, SUROK
5 International Champion
Dorte Kaae
EX1 CAGCIB
21
25.8.2007 Vantaa, RUROK
5 International Champion
Veikko Saarela
EX1 CAGCIB GIC BIV NOM
22
1.9.2007 Tampere, PIROK
3 Grand International Champion
Bette Lind
EX1 CACE BIV
23
29.9.2007 Porvoo, Alfa-Felis
3 Grand International Champion
Elena Zagorskaya
EX1 CACE
24
20.10.2007 Vantaa, URK
3 Grand International Champion
Bjarne Wickström
EX1 CACE
25
7.6.2008 Hyvinkää, ERY-SYD
3 Grand International Champion
Marino Koot
EX1 CACE BIV
26
14.6.2008 Jämsä, Kes-Kis
3 Grand International Champion
Elena Zagorskaya
EX1 CACE
27
2.8.2008 Tallinna, FELIX
3 Grand International Champion
Svetlana Stoliarova
EX1 CACE
-
28
24.8.2008 Vantaa, RUROK
3 Grand International Champion
Hanne-Sofie Sneum
EX1 CACE
-
29
13.6.2009 Cesis, Selena
3 Grand International Champion
Sebastian Pruchniak
EX1 CACS
-
30
14.6.2009 Cesis, Selena
3 Grand International Champion
Britta Busse
EX1 CACS BIV SC
-
31
28.7.2012 Espoo, SUROK
10 Kastraatti
Stephe Bruin
EX1 CAP  
32
29.7.2012 Espoo, SUROK
10 Kastraatti
Minna Krogh
EX1 CAP  

Lyhenteiden selitykset: EX - erinomainen (excellent), BIV - värin paras (best in variety), NOM - tuomarin paras (nominated for best in show)
Tittelit: CH - Champion, IC - International Champion, GIC - Grand International Champion, SC - Supreme Champion
Sertit: CAC - avoimen luokan serti, CACIB - Champion-luokan serti, CAGCIB - International Champion -luokan serti, CACE/CACS - Grand International Champion -luokan serti

Mimosan siitostulokset

Näyttely Jälkeläiset Luokka Tulos Pisteet Sijoitus
2.8.2009 Helsinki, SUROK
IC Ilveslinnan Amir Akanyildiz
Ilveslinnan Birinci Bahamir
Ilveslinnan Biberli Berivan
Ilveslinnan Beyazli Beville
5 M
12 M
12 F
12 M
EX1 CAGCIB
EX2
EX1 BIV NOM
EX1
96,00 1/1

 

Miron (FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz) näyttelytulokset

# Näyttely Luokka Tuomari Näyttelytulos Kuva
1
27.4.2008 Helsinki, RUROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Elena Zagorskaya
EX1
2
18.5.2008 Tampere, PIROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Tellervo Kass
EX1
3
15.6.2008 Jämsä, Kes-Kis
12 Pennut 3-6 kuukautta
Tellervo Kass
EX1
-
4
28.6.2008 Siilinjärvi, ISROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Tellervo Kass
EX1 NOM
5
3.8.2008 Helsinki, SUROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Jörgen Billing
EX1
6
9.8.2008 Tallinna, FELIX
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Svetlana Stoliarova
EX1 BIV
-
7
10.8.2008 Tallinna, FELIX
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Fabrice Calmés
EX1 BIV
-
8
23.8.2008 Vantaa, RUROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Olga Komissarova
EX1
-
9
4.10.2008 Tampere, PIROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Annette Sjödin
EX1
10
11.10.2008 Helsinki, ERY-SYD
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Marie Westerlund
EX1 BIV
11
1.11.2008 Kirkkonummi, URK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Yan Roca-Folch
EX1
12
23.11.2008 Turku, TUROK
9 Avoin
Aase Nissen
EX1 CAC
13
24.1.2009 Lahti, SUROK
9 Avoin
Britt-Maria Johansson
EX1 CAC BIV
14
5.4.2009 Helsinki, URK
9 Avoin
Veikko Saarela
EX1 CAC CH NOM
15
26.4.2009 Vantaa, RUROK
7 Champion
Bjarne Wikström
EX1 CACIB
-
16
7.6.2009 Hyvinkää, ERY-SYD
7 Champion
Bette Lind
EX1 CACIB
-
17
13.6.2009 Cesis, Selena
7 Champion
Sebastian Pruchniak
EX1 CACIB IC BIV
-
18
14.6.2009 Cesis, Selena
5 International Champion
Britta Busse
EX1 CAGCIB
-
19
2.8.2009 Helsinki, SUROK
5 International Champion
Kristiina Rautio
EX1 CAGCIB
20
22.8.2009 Vantaa, RUROK
5 International Champion
Bjarne Wikström
EX1 CAGCIB
-
21
26.9.2009 Tampere, PIROK
5 International Champion
Pia Nyman
EX1 CAGCIB BIV NOM
22
28.11.2009 Helsinki, ERY-SYD
5 International Champion
Sebastian Pruchniak
EX1 CAGCIB BIV
23
14.3.2010 Tukholma, SK
5 International Champion
Fabio Brambilla
EX1 CAGCIB GIC
-
24
24.4.2010 Helsinki, RUROK
3 Grand International Champion
Marjatta Koskenkangas
EX1 CACS BIV NOM
25
15.5.2010 Tampere, PIROK
3 Grand International Champion
Raymond A. Saetre
EX1 CACS BIV NOM
26
6.6.2010 Hyvinkää, ERY-SYD
3 Grand International Champion
Kristiina Rautio
EX1 CACS BIV NOM
27
12.6.2010 Jämsä, Kes-Kis
3 Grand International Champion
Lone Lund
EX1 CACS
28
10.7.2010 Vantaa, URK
3 Grand International Champion
Stephe Bruin
EX1 CACS NOM
29
31.7.2010 Helsinki, SUROK
3 Grand International Champion
Eric Reijers
EX1 CACS BIV NOM
30
14.8.2010 Tallinna, FELIX
3 Grand International Champion
Elena Noskova
EX1 CACS BIV DVM  
31
15.8.2010 Tallinna, FELIX
3 Grand International Champion
Marina Vinkel
EX1 CACS BIV  
32
5.9.2010 Tampere, PIROK
3 Grand International Champion
Anne Köhn
EX1 CACS NOM  
33
9.10.2010 Helsinki, ERY-SYD
3 Grand International Champion
Maud Olsen
EX1 CACS BIV  
34
29.1.2011 Lahti, SUROK
3 Grand International Champion
Magdalena Kudra
EX1 CACS BIV SC  
35
16.4.2011 Turku, TUROK
1 Supreme Champion
Lesley Morgan Blythe
HP BIV  
36
14.5.2011 Tampere, PIROK
1 Supreme Champion
Sebastian Pruchniak
HP BIV NOM  
37
12.6.2011 Hyvinkää, ERY-SYD
1 Supreme Champion
Marc Crastucci
HP BIV  
38
18.6.2011 Allingsås, ELK
1 Supreme Champion
Albert Kurkowski
HP  
39
30.7.2011 Helsinki, SUROK
1 Supreme Champion
Sarah Johnson
HP BIV  
40
3.9.2011 Tampere, PIROK
1 Supreme Champion
Lene Glem
HP BIV  
41
18.9.2011 Helsinki, FINTICAt
Adult Cat 4-ring TICA show 3. (LH), 6. (CH)  
42
12.11.2011 Lohja, Alfa-Felis
Adult Cat 4-ring TICA show 1., 1., 5. (DGC)  
43
13.11.2011 Lohja, Alfa-Felis
Adult Cat 4-ring TICA show 1., 3. (TGC)  
44
20.11.2011 Helsinki, ERY-SYD
1 Supreme Champion
Bette Lind
HP NOM  
45
17.3.2012 Turku, TUROK
1 Supreme Champion
Charles Spijker
HP NOM  
46
24.3.2012 Helsinki, FinTICAt
       
47
25.3.2012 Helsinki, FinTICAt
       

Lyhenteiden selitykset: EX - erinomainen (excellent), BIV - värin paras (best in variety), NOM - tuomarin paras (nominated for best in show), HP - Honour Prize
Tittelit: CH - Champion, IC - International Champion, GIC - Grand International Champion, SC - Supreme Champion
Sertit: CAC - avoimen luokan serti, CACIB - Champion-luokan serti, CAGCIB - International Champion -luokan serti, CACS - Grand International Champion -luokan serti

 

Miskan (FIN*Semiramisin Gadiel Girgin) näyttelytulokset

# Näyttely Luokka Tuomari Näyttelytulos Kuva
1
2.8.2008 Helsinki, SUROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Alessandro Di Chio
EX1
2
24.8.2008 Vantaa, RUROK
12 Pennut 3-6 kuukautta
Tellervo Kass
EX1
3
27.9.2008 Porvoo, Alfa-Felis
Pennut 4-8 kuukautta 6-Ring TICA Show 3 x Best of Breed
4
11.10.2008 Helsinki, ERY-SYD
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Olga Komissarova
EX1
5
12.10.2008 Helsinki, ERY-SYD
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Minna Krogh
EX1
6
1.11.2008 Kirkkonummi, URK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Francoise Milcent
EX1
7
23.11.2008 Turku, TUROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Aase Nissen
EX1
-
8
24.1.2009 Lahti, SUROK
11 Nuoret 6-10 kuukautta
Britt-Maria Johansson
EX1
9
4.4.2009 Helsinki, URK
9 Avoin
Minna Krogh
EX1 CAC
10
5.4.2009 Helsinki, URK
9 Avoin
Kristiina Rautio
EX1 CAC
11
25.4.2009 Vantaa, RUROK
9 Avoin
Britta Busse
EX1 CAC CH
12
7.6.2009 Hyvinkää, ERY-SYD
7 Champion
Bette Lind
EX1 CACIB
-
13
2.8.2009 Helsinki, SUROK
7 Champion
Kristiina Rautio
EX1 CACIB NOM
-
14
15.8.2009 Tallinna, FELIX
7 Champion
Anne Veland
EX1 CACIB IC NOM
-
15
16.8.2009 Tallinna, FELIX
5 International Champion
Karl Preiss
EX1 CAGCIB
-
16
22.8.2009 Vantaa, RUROK
5 International Champion
Hanne-Sofie Sneum
EX1 CAGCIB
-
17
10.10.2009 Kirkkonummi, URK
5 International Champion
Marie Westerlund
EX1 CAGCIB
18
29.11.2009 Helsinki, ERY-SYD
5 International Champion
Svetlana Sloljarova
EX1 CAGCIB
-
19
9.1.2010 Helsinki, SUROK
5 International Champion
Lena Nordström
EX1 CAGCIB
20
27.3.2010 Turku, TUROK
5 International Champion
Beverly Elian
EX1 CAGCIB Special prize
21
25.4.2010 Helsinki, RUROK
5 International Champion
Charles Spijker
EX1 CAGCIB
-
22
15.5.2010 Tampere, PIROK
5 International Champion
Raymond A. Saetre
EX1 CAGCIB GIC
23
12.6.2010 Jämsä, Kes-Kis
3 Grand International Champion
Marjatta Koskenkangas
EX1 CACS
24
1.8.2010 Helsinki, SUROK
3 Grand International Champion
Dorte Kaae
EX1 CACS
-
25
5.9.2010 Tampere, PIROK
3 Grand International Champion
Anne Köhn
EX1 CACS  
26
10.10.2010 Helsinki, ERY-SYD
3 Grand International Champion
Marjatta Koskenkangas
EX1 CACS  
27
29.1.2011 Lahti, SUROK
3 Grand International Champion
Magdalena Kudra
EX1 CACS NOM  
28
12.3.2011 Kirkkonummi, URK
3 Grand International Champion
Kristiina Rautio
EX1 CACS  
29
16.4.2011 Turku, TUROK
3 Grand International Champion
A. Paloluoma-Sundholm
EX1 CACS  
30
23.4.2011 Helsinki, RUROK
3 Grand International Champion
Mario Ottino
EX1 CACS  
31
7.5.2011 Tallinna, FELIX
3 Grand International Champion
Bette Lind
EX1 CACS  
32
8.5.2011 Tallinna, FELIX
3 Grand International Champion
Fabrice Calmés
EX1 CACS  
33
12.6.2011 Hyvinkää, ERY-SYD
3 Grand International Champion
Marc Crastucci
EX1 CACS SC NOM  
34
31.7.2011 Espoo, SUROK
1 Supreme Champion
Anne Veland
HP  
35
28.8.2011 Vantaa, RUROK
1 Supreme Champion
Joelle Monney Pillonel
HP  
36
9.10.2011 Jyväskylä, KES-KIS
1 Supreme Champion
Minna Krogh
HP  
37
19.11.2011 Helsinki, ERY-SYD
1 Supreme Champion
Steven Jones
HP  
38
11.12.2011 Vantaa, URK
1 Supreme Champion   HP  
39
3.3.2012 Kirkkonummi, URK
1 Supreme Champion   HP NOM  
40
19.5.2012 Tampere, PIROK
1 Supreme Champion
Alessandro Ghibaudo
HP  

Lyhenteiden selitykset: EX - erinomainen (excellent), BIV - värin paras (best in variety), NOM - tuomarin paras (nominated for best in show), HP - Honour Prize
Tittelit: CH - Champion, IC - International Champion, GIC - Grand International Champion, SC - Supreme Champion
Sertit: CAC - avoimen luokan serti, CACIB - Champion-luokan serti, CAGCIB - International Champion -luokan serti, CACS - Grand International Champion -luokan serti
Special prize - Tuomarin erikoispalkinto

Miskan siitostulokset

Näyttely Jälkeläiset Luokka Tulos Pisteet Sijoitus
31.7.2011 Espoo, SUROK

Valier's Bilgin
Valier's Wolverine
Valier's Ciara

11 M
12 M
12 F
EX1
EX1
EX1
90,00 7
28.8.2011 Vantaa, RUROK
Valier's Bilgin
Valier's Wolverine
Valier's Vadim
Valier's Ciara
11 M
12 M
12 M
12 F
EX1 NOM
EX1 VP
EX2
EX1
97,00 2
19.11.2011 Helsinki, ERY-SYD
Valier's Vadim
Valier's Wolverine
Valier's Ciara
11 M
11 M
11 F
EX2
EX1 VP
EX1
92,67 2/2

 

Värin parhaan valinnat, joissa Mikke ja Mimosa ovat olleet vastakkain

Näyttely Tuomari Värin paras
20.8.2006 Vantaa, RUROK
Bjarne Wikström
Mimosa
28.1.2007 Lahti, SUROK
Bjarne Wikström
Mikke
3.6.2007 Hyvinkää, ERY-SYD
Bette Lind
Mimosa
30.6.2007 Jyväskylä, Kes-Kis
Henry Hornell
Joku muu
29.7.2007 Helsinki, SUROK
Dorte Kaae
Mikke
25.8.2007 Vantaa, RUROK
Veikko Saarela
Mimosa
29.9.2007 Porvoo, Alfa-Felis
Elena Zagorskaya
Mikke
20.10.2007 Vantaa, URK
Bjarne Wikström
Mikke

 


Mimosan häkkiverhot. Kuva Heikki Siltala.

Miron häkkiverhot. Kuva Heikki Siltala.